היסטוריית תאונות של הרכב ב-10 שקל

קונים רכב יד שניה? מה היסטוריית התאונות של הרכב? הרכב עבר תאונות ? מה המצב הנוכחי של הרכב?


ידעתם שתמורת 10 ₪ ניתן לדעת מה היסטוריית התאונות ברכב? ובלי לבזבז זמן במכון רישוי לדעת מה מצב הרכב מהמומחה לרכבים שיגיע לבית הלקוח ויבדוק בדיקה ממוחשבת ואמינה ולתת לכם דוח מצב על הרכב.


היסטוריית רכב מגורם מוסמך ובלי זיופים, מאורגנת באתר איגוד חברות הביטוח תמורת 10 ₪. כתבה שפורסמה ב- YNET ולא כולם יודעים.slika-ins.co.il


כדאי להעביר מידע זה לכל חבריכם, כדי שלא יפלו לזיופים. המידע יימסר רק לבעליו הרשומים ובעת הרכישה תוכלו לבקש ממנו.


תשימו לב שהמידע יהיה זמין רק עבור מכוניות פרטיות. חברות השכרה וליסינג מבטחים את הרכבים בעצמם ולכן המידע לא זמין.


בעת רכישת מכונית יד שניה אפשר לדעת מה ההיסטוריה המכנית של הרכב.


המידע מסופק במאגר מידע ישראלי מקיף ראשון המאפשר קבלת מידע מסודר על תאונות שהרכב עבר ב־7 השנים האחרונות, על סמך התיעוד שנמצא בחברות הביטוח.


אתר www.slika-ins.co.il/ שמפעיל איגוד חברות הביטוח באמצעות מרכז הסליקה של החברות, שמשמש בדרך כלל למתן שירותים טכניים. מרכז הסליקה הקים מאגר מידע הכולל מידע בנושא היסטוריית תביעות ששולמו על ידי חברות ביטוח בגין נזקי רכוש לכלי רכב מבוטחים.


בעלות של 10 שקלים לבדיקה, לפי לוחית רישוי, מספק המאגר מידע על סוג הכיסוי הביטוחי שהיה לרכב לאורך השנים, את שם החברה המבטחת ומידע לגבי תביעות ששולמו לבעליו, אם היו: הסכומים ששולמו בפועל, סוג הנזק (אובדן גמור, ירידת ערך, נזק תוצאתי, גניבה עם מציאת רכב, גניבה ללא מציאת רכב), ירידת ערך אם הייתה, וציון אם התביעה נסגרה או שהיא עדיין פתוחה. המידע לא מפרט את סוג התיקונים שבוצעו ברכב, אבל סכומי התיקונים יכולים להעיד על עוצמת הנזק שנגרם לרכב, וכך גם שיעור ירידת הערך שנקבע לו לאחריהם.


המידע מתבסס על דיווחי חברות הביטוח AIG, ביטוח ישיר, איילון, הפניקס, הכשרה, הראל, מגדל והתיקים של אליהו שרכשה, כלל, מנורה, ביטוח חקלאי, שומרה, שירביט ושלמה, ומכסה כאמור נתונים שבע שנים לאחור.


עם זאת, הוא מכסה בעיקר רכבים מבעלות פרטית, משום שחברות הליסינג וההשכרה לרוב אינן מבטחות את הרכבים שלהן בחברות ביטוח חיצוניות, כך שאם הם היו מעורבים בתאונות לא יהיה לכך ביטוי ישיר בחברות הביטוח. היסטוריית התאונות של רכבים אלה תהיה מוצגת רק לשנים שבהן הם נמכרו לבעלות פרטית. גם תיקונים קלים שנעשו לרכב ללא הפעלת ביטוח, או בתקופה שבה הרכב לא היה מבוטח, לא יהיו חלק מנתוני המאגר.


מטעמי מגבלות צנעת הפרט את המידע יכול לקבל רק בעליו הרשומים של הרכב, כך שמי שמבקש לרכוש רכב משומש צריך לבקש מבעליו לקבל את המידע המוצע בשירות ולהעבירו אליו. אפשר לקבל את המידע מיידית במקרה של תשלום בכרטיס אשראי שעל שם בעל הרכב, במייל. קבלת מידע תוך תשלום במזומן או שלא על שם בעל הרכב מחייבת שליחת אישורים, גם במייל או בדואר, כמו רישיון הרכב.


שירותים כאלה, שהמפורסם שבהם הוא "קארפקס" האמריקאי, מוכרים כבר בעולם, אך עד היום לא היו זמינים לבעלי רכב ישראלי. שימוש במידע יכול לסייע.


כמובן לא רוכשים רכב ללא בדיקה ממוחשבת ואמינה, כי רק זו בדיקה עדכנית למצב הרכב ליום הקניה.


המומחה לרכבים לירון יעזור לכם גם בבדיקת רכב יד שניה וגם ביעוץ אם לקנות רכב יד שניה.

בדיקת רכב לפני קניה
בקרוב יהיו כאן פוסטים ששווה לחכות להם!
שווה להמשיך ולעקוב...
בדיקת רכבים
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square